Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony bialystok.praca.gov.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- filmy, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, nie posiadają napisów dla osób niesłyszących,
- formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Nadmierne koszty
„Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty.
Treści nieobjęte przepisami- Dokumenty opublikowane przed 23 września 2018 r. nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami i wskaż, o który dokument chodzi.
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Tomasza Krysiuka - mejlowo na adres:bibi@praca.gov.pl lub telefonicznie 85 747 38 24.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do naszego Urzędu:
- Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku,
- Adres: ul. Pogodna 63/1, 15-365 Białystok,
- mejl: bibi@praca.gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku, ul. Pogodna 63/1, 15-365 Białystok.
Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku znajduję się w głównym budynku na terenie Zakładu Doskonalenia Zawodowego od ulicy Pogodnej. Przy wejściu znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich.
Kancelaria znajduje się na parterze po prawej stronie od wejścia w pokoju numer 1.
W budynku nie ma windy.
Osoby z niepełnosprawnością obsługiwane są na parterze:
Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
Przed budynkiem Urzędu, w pobliżu podjazdu dla wózków inwalidzkich, znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących. Osoby słabowidzące mogą skorzystać z powiększalnika, tj. przenośnego urządzenia ułatwiającego osobom z niepełnosprawnością wzroku zapoznanie się z dokumentami
w powiększeniu, bądź lupy do czytania.
W Powiatowym Urzędzie Pracy można skorzystać z tłumacza on-line polskiego języka migowego. Usługa polega na tłumaczeniu języka migowego on-line na bazie wideokonferencji w rzeczywistym czasie trwania rozmowy. Z usługi osoba uprawniona może skorzystać poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Urzędu (Białystok, ul. Pogodna 63/1, pokój 3A) w godzinach 8:00-15:00. Pracownik Urzędu za pośrednictwem urządzenia z kamerą połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumaczenie odbywa się w formie rozmowy trójstronnej, w czasie której tłumacz dokonuje tłumaczenia pomiędzy osobą używającą polskiego języka migowego (PJM) lub systemu językowo-migowego (SJM), a osobą używającą języka polskiego fonicznego, przy czym tłumacz znajduje się po jednej stronie, a pozostałe osoby po drugiej stronie połączenia wideokonferencyjnego. Skorzystanie z usługi jest bezpłatne. Istnieje możliwość wcześniejszego umawiania się na wizytę. Możliwe jest także skorzystanie z usługi bez wcześniejszego umówienia terminu.
Partnerem w realizacji usługi jest Zielona Linia.
W Urzędzie dostępne są translatory umożliwiające tłumaczenie różnych języków na język polski, w tym. m.in. języka angielskiego, ukraińskiego. chińskiego, rosyjskiego i filipińskiego.
Filia PUP w Łapach, ul. Bohaterów Westerplatte 8, 18-100 Łapy
Do budynku prowadzi wejście od strony ulicy Westerplatte, obok I Liceum Ogólnokształcącego.
Budynek posiada windę dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Budynek nie posiada przystosowanej toalety dla osób niepełnosprawnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących.
W Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Łapach można skorzystać z tłumacza on-line polskiego języka migowego. Z usługi osoba uprawniona może skorzystać poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Filii (Łapy, ul. Bohaterów Westerplatte 8, pokój numer 10) w godzinach 8:00-15:00.
W Filii dostępne są translatory umożliwiające tłumaczenie różnych języków na język polski, w tym. m.in. języka angielskiego, ukraińskiego. chińskiego, rosyjskiego i filipińskiego.
- rejestracja i świadczenia - pokój numer 3,
- pośrednictwo pracy i doradztwo zawodowe - pokój numer 3, 3A,
- Kierownik Działu Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych - środki PFRON - pokój numer 6.