Zakończone - Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku


Zawartość stron

Celem programu jest zwiększenie szans na zatrudnienie w okresie do końca 2015 roku 13 osób bezrobotnych z Białegostoku i powiatu białostockiego, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Białymstoku, uprawnionych do uczestnictwa w programach specjalnych, w ramach robót publicznych.
Uczestnicy zostaną zatrudnieni przez partnerów Programu, którzy potwierdzili chęć udziału w Programie i zobowiązali się do zatrudnienia osób bezrobotnych. Osoby te będą wykonywały prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych i gminnych poprzez ich porządkowanie i modernizację. Działania na rzecz gmin nie będą wymagały specjalistycznych kwalifikacji i związane będą z utrzymaniem dróg i ich pielęgnacją.
Proponowany zakres prac wykonywanych przez uczestników Programu Specjalnego:
  • sprzątanie pasów drogowych, dróg, chodników (zbieranie nieczystości),
  • koszenie traw i wycinka krzaków, usuwanie chwastów,
  • oczyszczanie kratek ściekowych,
  • poprawianie, ustawianie słupków i pionowych znaków drogowych,
  • pielęgnacja żywopłotów i zadrzewienia,
  • wykonywanie przepustów, rowków nawadniających,
  • oczyszczanie, malowanie mostów,
  • układanie chodników, krawężników, remonty nawierzchni,
  • inne prace niezbędne do utrzymania czystości dróg.
Do realizacji programu w postaci robót publicznych Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku zaprosił Powiatowy Zarząd Dróg oraz wszystkie gminy powiatu białostockiego. Na podstawie pisemnych deklaracji zatrudnienia w ramach robót publicznych i tym samym udziału w programie specjalnym, ustalono liczbę uczestników, okres trwania robót publicznych oraz dodatkowy okres zatrudnienia (tzw. efektywność zatrudnieniowa).
 
Partnerzy, którzy zadeklarowali udział w programie:
  • gminy: Wasilków, Łapy, Dobrzyniewo Duże,
  • Powiatowy Zarząd Dróg w Białymstoku.
Urząd, w ramach współpracy, zobowiązał się do pozyskania środków finansowych na realizację programu specjalnego, w ramach którego osoby bezrobotne będą uczestniczyły w robotach publicznych przez okres do 6 m-cy oraz otrzymają odzież roboczą i narzędzia do pracy. Partnerzy zobowiązali się do zatrudnienia przez okres do 3 miesięcy po okresie refundacji uczestników przedsięwzięcia, którzy skorzystają ze wsparcia w ramach ww. usług aktywizujących. Koszty zakupu niezbędnych do pracy narzędzi, których wyboru dokona pracodawca, zostaną pokryte ze środków programu specjalnego, co odciąży pracodawcę i tym samym pozwoli na zmniejszenie wydatków związanych z zatrudnieniem.

Okres realizacji programu specjalnego: 01.07.2015 r. – 31.12.2015 r.

Budżet programu specjalnego: ogólna kwota programu specjalnego: 170 000,00 zł
środki na Specyficzne Elementy Wspierające Zatrudnienie:   30 000,00 zł.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę